Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Sağlıklı Diyetler » Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir
Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir

Zayıflatan Yiyecekler NelerdirAslında şöyle yiyeceklerimiz arasına dönüp bir bakarsak bizi zayıflatabilecek özelliğe sahip olan o kadar fazla yiyecek görebiliriz ki bunları kulak arkası yaptığınız içinde çok üzülürsünüz. Dilerseniz bizler sağlıklı diyetler olarak sizin için bir araya getirdiğimiz bu lezzetleri isterseniz aşağıda birkaç başlık altında sıralayalım.  Aşağıdaki liste yalnızca beş adet yiyeceği içeriyor ancak bunu daha da araştırarak sizlerin çoğaltabilmesi de mümkündür.

Zayıflatan Yiyecek Listesi

Kırmızı Biber

kirmzi-biber

İlk olarak listemizin başına kırmızı biberi koyduk çünkü etkisi o kadar çok fazladır ki hapı dahi yapılmıştır. Bugün eczanelere gittiğiniz da biber zayıflama ilacı diye sorduğunuzda size mutlaka göstereceklerdir. Bunun nedeni ise kırmızı biber içerisinde bulunan Capsaicin maddesidir. Bu maddenin görevi ise zayıflamanızda rol oynamasıdır.  En büyük özelliği ise vermiş olduğunuz kiloları geri almamanıza yardımcı olur. Örneğin siz çok acıkan bir insansanız sizin acıkmanızı da geciktirecektir.

Yeşil Çay

yesil-cay

Yeşil Çay özellikle bayanların günümüzde de sıklıkla tercih ettikleri içeceklerin başında gelir. Metabolizmanızı ciddi manada hızlandıracaktır. Zaten çok fazla oranda tercih edilmesinin nedeni de budur. Yeşil çayın her gün içilmesi tavsiye edilir ve düzenli içtiğiniz de de etkisini hızlı bir şekilde görürsünüz. Son dönem yapılan araştırmalara göre yeşil çay’ ın yağ yakma özelliği de vardır.

Greyfurt

greyfurt

Greyfurt ağızda acı ve de ekşimsiz bir tat bıraktığı için çok fazla tercih edilmez ancak faydası saymakla bitmeyecektir. Greyfurt yerken birazcık pudra şekeriyle tatlandırmak iyi olacak damat tadınıza biraz uyacaktır. Ancak elbette ki pastanede yediğiniz kadar kalori almayacaksınız.  Greyfurt her Pazar alışverişi listenizde olması gereken bir ihtiyaçtır. Özellikle sabah aç karnına yediğinizde etkisini görürsünüz.

Yeşil Mercimek

yesil-mercimek

Yeşil mercimek iyi bir lif kaynağıdır. Bilindiği üzere lifli besinlerin en büyük özelliklerinden birisi sizi tok tutmasıdır. Yani yeşil mercimek sonrasında acıkma süreniz oldukça ileri bir saate doğru gidecektir. Kalori miktarı bir hayli azdır. İsterseniz çorba isterseniz de salatasını yapıp yiyebilirsiniz buradaki tercih size kalmış.

Elma

elma

Elma yemeyen bir insan olduğuna da inanmıyorum açıkçası ancak nasıl olsa elma diyerek te geçiştiremeyeceğiniz kadar önemlidir. yani yeşil mercimek kadar içerisinde lif barındırır. Elma günlük hayatta tüketimi basittir bu nedenle günlük olarak yenilmesi önerilir. Elma kişiyi tok tutar ve ara öğünler için mükemmel bir tercihtir.

Sonuç olarak toparlayacak olursam şunu rahat bir şekilde söyleyebilirim. Pazar alışverişlerinizde ya da market alışverişlerinizde çikolata, gofret türü yiyecekleri almaktan uzak durmuyorsanız o zaman bu yukarıda bahsetmiş olduğumuz faydalı besinlerinde etkisini elbette göremeyeceksiniz. Bu nedenle de hızlı kilo aldıran yiyecekleri değil sağlıklı ve de dengeli beslenmenize yardımcı olacak yiyecekleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Hakkında Seorehberi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*