Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Sağlıklı Diyetler » Yaşlılar İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?
Yaşlılar İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Yaşlılar İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?Yaşlanmak hayatın tadını güzel bir şekilde çıkarmışsanız o zaman mükemmel bir sonuçtur ve artık sizinde dinlenmeye ihtiyacınız vardır ancak dinlenirken de bu süreçte metabolizmanız da ve iç organlarınızın çalışma hızının da yavaşladığını ele alacak olursak o zaman yediğinize içtiğinize dikkat etmeniz gerekir. Bunun size en başta yararı eğer ki kendinizi düşünmüyorsanız bile torunlarınızla güzel ve rahat bir hayat sürmek için olacaktır. Siz sağlıklı beslenir ve sağlıklı yaşarsanız torunlarınıza ayıracağınız zaman da aynen o kadar kaliteli olacaktır.  Dilerseniz yaşınızın ilerlemesine rağmen sizi dinç ve diri tutacak birkaç öneriyi sizinle paylaşalım bizim önerilerimizi dikkate aldığınız da sizi sağlıklı bir hayat bekliyor olacak.

KALSİYUM VE D VİTAMİNİ

Kemiklerin en büyük ihtiyacı kalsiyum ve D vitaminleridir bu değerleriniz tam olarak karşılanmıyorsa o zaman sizde dönemle birlikte yaşlılığa bağlı olarak kemik erimesi meydana gelecektir. Ancak düzenli bir şekilde her gün bir bardak süt içtiğiniz de ya da akşamları bir kase yoğurt yediğinizde bu açığı da kapatmış olacaksınız. Kalsiyumu alabileceğiniz başka şekilde zengin içerikli yiyeceklerde vardır onlar ise yeşil yapraklı olanlardır. Bu türde yeşil yapraklı olan sebzelerden beslendiğiniz takdirde bu açığınız yine kapanacaktır.  Elbette ki yine kolestrol sizin yaşlılık döneminde canınızı sıkan başka bir etken olacaktır. Bu yeşil yapraklılarla, süt  ve süt ürünlerinde az yağlı olanları tercih etmeniz sizin aynı zamanda kolestrol dengenizi de düzenleyecektir.  D  vitaminini ise sağlayacağınız en güzel yer güneştir. Günlük olarak güneşte kollarınızı, bacaklarınızı ve yüzünüzü yirmi dakika boyunca sergileyin.

B12 VİTAMİNİ

Eğer ki 50 yaşın üzerindeyseniz o zaman kesinlikle B12 ihtiyacınız önceki dönemlerden daha fazla olacaktır. Bunun için tahıl ve et tüketmelisiniz. B12 vitamini eksilliğinde halsizlik, unutkanlık, yorgunluk gibi durumlar karşılayacaktır.

LİF

En iyi lifli gıdalar fasulye ve nohuttur ancak bununla birlikte kuru baklagilleri de tercih etmenizi öneririm. Diğer lifli gıdalar ise meyvelerdir. Meyveler aşırı lifli gıdalardır. Üstelik onlar sizin kalp krizi riskinizi de önleyecektir.  Üstelik kilonuzu ve şekerinizi de dengede tutacaktır.

POTASYUM

Potasyum sizin tansiyon dengenizi bozacaktır bu nedenle de tuz kullanımını azaltmanızı öneririm. Yağsız olan süt ve yoğurt tüketmek sizi gereksiz yüksek tansiyondan da koruyacaktır.

YAĞLAR

Yağlar her zaman risk taşır doymuş yağlar ise her zaman kalp krizi riski demektir. Bu yaşlarda özellikle kalp sağlığı bir hayli önemlidir o yüzden de yemeklerinizde fazla yağ bulundurmamanız hatta hangi yağın kullandığını bilmeniz gerekirse tek marka yağ kullanmanızı öneririm.

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*