Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Cilt Sorunları » Sivilce İzleri Nasıl Geçer?
Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?Sivilce izleri genellikle belli bir yaştaki gençlerin sıkıntılı durumlarından bir tanesidir özellikle sivilcenin oluştuğu dönemde bunlarla oynamak sivilcenin izlerinin kalmasına neden olmaktadır. Ergenlik dediğimiz dönemde cilt yağlı bir hal olur bu gerek hormonların hareketliliği gerekse sürekli olarak gelişme çağında olunduğu için vücut yağlanma içerisine girecektir. Bunun neticesinde ise sivilce oluşumu başlar. Sivilce görüntü itibariyle kişide rahatsızlığa neden olduğu gibi aynı zamanda bir hastalık türüdür de diyebiliriz. Genelde biz onun psikolojik boyutuna takıldığımız için güven kaybı konusu üzerinde dururuz. Sivilceli yüze sahip olan bir kişi ister erkek olsun isterse bayan özgüven kaybı yaşayacaktır.

Sivilce yaş itibariyle de 12-18 yaş aralığında çıktığı içinde bu dönemde bir kişilik karmaşasına neden olabilmektedir. Sivilce izleri genelde sıkılmasından kaynaklı oluşmuştur ve bununla başa çıkmanın en etkili yolu da sıkıldıktan sonra sabunla iyi bir şekilde dezenfekte edilmesidir. Çünkü sivilceden çıkan iltihabi sıvı yine o bölgeye bulaşacağından yakınında yeni sivilcelerin çıkmasına olanak sağlar.

sivilce izleri nasıl yok edilir

sivilce tedavisi nasıl yapılır

Sivilce izleri tedavisinde yöntemler

Sivilce izleri tedavi sonrasında geçebilir ancak geçmeyen durumlarda ise lazerli tedavilerin devreye girebileceğini söyleyebiliriz. Bu lazerli tedavi sonucunda ise % 90 oranında bir iyileşme sağlanmaktadır. Dilerseniz sivilce tedavisi konusunda size diğer yöntemleri maddeler halinde belirtelim.

  • Keserek çıkarma işlemi
  • Subcutaneous Incision
  • Dermabrasion
  • Dolgu yapma işlemi
  • Kimyasal Pealing uygulaması

Sivilce izleri nden kurtulabilmenin en iyi yolu işi bilen bir cilt uzmanından yardım almak olacaktır. Bu sayede uygulanan bir tedavi yönteminin büyük bir ihtimalle olumlu yönde sonuçlanacağı da kesin gibidir. Ancak bizim önerilerimize kulak asacak olursanız sivilce izlerini yok etmeden ziyade oluşması durumunda sivilcenin sıkılarak patlatılmasının önüne geçmektir. Sivilceler ergenlikte normaldir ve bu nedenle onu sıkmak yerine sürekli olarak temizlik bakımının sağlanmasıyla cildinizdeki gözeneklerinde açık olmasını sağlamış olursunuz. Açık olan gözeneklerden içeri giren oksijen her zaman cildinizdeki hücrelerin taze ve canlı kalmasına neden olacaktır. Bu sayede yeteri kadar beslenmiş olan bir ciltte bir müddet sonrasında sivilceler kendiliğinden gidecektir.  Bu nedenle onlarla oynamamanız daha faydalı olacaktır.

Hakkında Seorehberi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*