Sağlıklı Diyetler,Zayıflama teknikleri
siberkondri-nedir-siberkondri-belirtileri-nelerdir-sagliklidiyetler
Genel

Diyet-Siberkondri Hastalığı Nedir?

Kimileri rahatsızlığının nedenini saatlerce bilgisayar başında kendine teşhis koyarak geçiriyor kimileri ise doktora başvurarak daha sağlıklı bir yol tercih ediyor.

Siberkondri yani internetten hastalık arama davranışı. Aslında normal bir şeymiş gibi görünüyor ancak hasta en küçük rahatsızlığında bile internetten doğru olmayan bilgilerle kendini tedavi etmeye çalışıyor. Hatta öyle ki doktor tedavisini bile reddediyor.

Alternatif tıp ya da konuyla ilgili bloglara girip orada gördükleri duydukları tedavileri kendilerine uygulamaya başlıyorlar. Bu nedenle de gerçek bir hastalıkları varsa tedavi olmama tehlikesiyle de karşı karşıya kalıyorlar. İşte o noktada ise sorunlar başlıyor. Hasta kendinde başka hastalıkların olduğuna inanıyor. Örneğin bir kilo alımı ile ilgili şikâyetini internete girip bakıyor ve vitamin eksikliği fazla kalori gibi görüyor. Ancak aynı durum MS hastalığında da görülebildiği için bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor.

Güneş Lekeleri

Bu noktada ise yapılması gerçek manada en doğru olan şey www.sagliklidiyetler.net sitesini ziyaret etmek olacak. Bu nedenle doğru bilgiye ulaşabileceğiniz en doğru adres. Tamamen bilgi ve birikimlerin sizlere en sağlıklı şekilde ulaşmasını sağlayan sağlıklı diyetler sitesi bundan sonraki tüm yazılarında da sizlere en doğrusunu en hızlı bir şekilde ulaştıracaktır.

Özellikle sağlıklı beslenme ve diyet konularında aydınlatıcı bilgilerin yer aldığı sitemizde tüm bilmeniz gereken ve aklınıza takılan sorulara da yine talepleriniz doğrultusunda yanıt verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Diyet-Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendiririz? başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi, diyet ve Diyet-Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendiririz? hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir