Sağlıklı Zayıflama Hareketleri

Zayıflamak kadın erkek hepimizin ortak sorunu ancak bir türlü düzenli bir şekilde kilo vermeyi de hiçbir zaman beceremiyoruz ama bunda istikrar kesinlikle çok önemli kilo vermekte ne kadar azimli iseniz başarıya giden yolunuz o kadar da kısa olur genellikle diyetisyenler hep yiyecekler konusuna dikkat çekerler ve zayıflama hareketlerini ikinci plana atarlar ancak yediklerimize dikkat etmemiz kadar önemli olan konu ise zayıflama hareketleridir.

Zayıflama hareketleri zor gibi görünüyor olsa da aslında basit hareketlerdir. Biz sadece onları gözümüzde biraz büyütürüz o kadar.  Evet diyet yapmanın birinci kuralı sporla birlikte yapılan zayıflama hareketleridir aşağıda size bunun teknikleri konusunda detaylı bir resimli paylaşım sunuyoruz buraya bakarak sabah kalktığınızdan yatacağınız zamana kadar yapabileceğiniz çeşitli zayıflama hareketleri mevcut üstelik te bir spor salonuna gitmeden evinizden bu hareketleri yaparak ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. Ancak bunları yaparken de doktorların söylediklerini de yerine getirerek diyet programınıza uymanız gerekiyor.

Evinizde ya da iş yerinizde yapabileceğiniz en basit hareket çömelme hareketidir bu hareket ilk başlarda sizi biraz zorlayacak ama daha sonrasında rahatlıkla yapabileceksiniz. Zaten tüm zayıflama hareketleri de aynen böyledir ilk başlarda sıkıntı yaratır ama sonra rahatlarsınız. Bunun nedeni ise kaslarınızın gergin olmasıdır. Kaslar yumuşadıkça hareketi yapabilme durumunuz da aynı oranda rahatlayacaktır.

Başka bir hareket ise yukarı doğru itme hareketidir. Bu hareket ile yüzünüzü yere getirecek biçimde yere yatıyorsunuz ve ellerinizi yere koyup vücudunuzu ileri yukarı doğru itekliyorsunuz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey dizlerinizin üzerinde olmanız ve ayaklarınızın yere temas etmemesi.

Bir diğer hareket ise mekik hareketidir. Bu hareket sayesinde karın kaslarınızı çalıştırırsınız göbek eritme yöntemleri arasında bire birdir ve oldukça etkilidir.

Bir önceki yazımız olan Chia Tohumu İle Zayıflama başlıklı makalemizde chia tohumu, Chia Tohumu İle Zayıflama ve zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir