Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Diyet Yemekler » Sağlıklı Bol Lifli Gıdalar Hangileri?
Sağlıklı Bol Lifli Gıdalar Hangileri?

Sağlıklı Bol Lifli Gıdalar Hangileri?Aniden düşen kan şekeri bir anda bastıran acıkma hissi tıka basa yenen yemekler. Bu manzaradan şikâyetçiyseniz o zaman tabloyu değiştirmek sizin elinizde. Yemek yedikten kısa bir süre sonra acıkıyorsanız ya da masadan tam doyduğunuzu hissetmeden kalkıyorsanız o sofrayı bir kez daha gözden geçirmeniz gerekiyor acaba siz sofranızda lifli gıdalara ne kadar yer veriyorsunuz.

Mis gibi bir kuru fasulye yanında da tane, tane pilav işte sağlıklı beslenmenin en ucuz ve de en geleneksel yöntemi bu yani baklagilleri ne kadar tüketiyorsanız o kadar sağlıklısınız aslında.

Lifli gıdalar mide ve bağırsak sistemi üzerinde oldukça etkili olan gıdalardır özellikle bağırsak üzerinde daha çok etkili olduğu için metabolizmayı hızlandırıcı özelliğe sahip. Yalnızca sindirim sistemi için değil kalp sağlığı içinde baklagillerin önemi büyük.

Sofra kültürümüze baktığınız zamanda nohut yemeği, bulgur pilavı, salata, cacık veya ayran tüketiyor olmak dört yapraklı yoncayı tamamlamamıza yol açıyor ve dolayısıyla tam sağlıklı bir beslenme elde etmiş oluyoruz. Sofra kültürümüz bu gıdaları bir arada tüketmeye uygun ama bu dört yapraklı yoncayı yemeğin hemen üstüne yenilen bir tatlıyla da bozmamak gerekiyor.

Eğer ki yerseniz o zaman şeker tüketimini artırdığınız için yine çabuk acıkmalar olacak ve kan şekerinin yükselme dönemi başlıyor ve bu gibi durumlarda ise kilo kontrolü sağlanmıyor.

Lifli gıda tüketimi çocukların gelişimi açısından da büyük önem taşıyor farklı yollar denenip çocuklara mutlaka lifli gıdalar yedirilmesi gerekiyor. Çünkü şekerli gıdalar tüketiyor olmak yorgunluğu artırdığı için uyku hali yaratıyor ve bu sayede de çocuklarda konsantrasyonu azaltıyor.

ÖNERİLER:

Öncelikle kısır öneriyoruz, bol yeşillikle birlikte hazırlandığı takdirde lif içeriği daha da çok artmış oluyor. Mercimekli köfte öneriliyor çeşitli bulgur köfteleri var. Bunların hepsini kekler börekler, kurabiyeler yerine yapıp yanına ayran ikramı yaptığınızda hem o çok bahsedilen dört yapraklı yoncayı oluşturmuş oluyoruz hem de daha sağlıklı daha tok tutucu besinler elde etmiş oluyoruz.

Aniden düşen kan şekeri bir anda bastıran acıkma hissi tıka basa yenen yemekler. Bu manzaradan şikâyetçiyseniz o zaman tabloyu değiştirmek sizin elinizde. Yemek yedikten kısa bir süre sonra acıkıyorsanız ya da masadan tam doyduğunuzu hissetmeden kalkıyorsanız o sofrayı bir kez daha gözden geçirmeniz gerekiyor acaba siz sofranızda lifli gıdalara ne kadar yer veriyorsunuz. Mis gibi …

Review Overview

User Rating: Be the first one !
0

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*