Sağlıklı Alkali Beslenme Önerileri

Mevsimdekilerden bahsedeceğim ve özellikle mevsiminde yemenizi isteyeceğim örneğin pancar, şalgam, yer elması bilmiyorum bunları hayatına katan var mı ama bunlar yüksel alkali içeren yiyeceklerdir. Hamilelik dönemi geçirmiş ve çocuk sahibi olmuş emzirmekte olan anneler için yer elması anne sütünü de artıran çok kaliteli bir besindir. Çiğ olarak da yenilebilir şeker hastaları içinde idealdir. Çiğ yemek her zaman alkali değeri açısından daha iyidir çünkü 48 derecenin üzerinde pişirdiğiniz her şey asite dönüşüyor.

Çiğ yemeye mümkün olduğu kadar dikkat etmek gerekir gün boyunca % 70 -75 canlı yiyecek tüketmeye gayret etmelisiniz bunu nasıl yapacaksınız salata yapabilirsiniz. Pancarı çiğ yiyebilirsiniz şalgamı da çiğ yiyebilirsiniz yer elmasını da. Bal kabağını hafif hafif buharda yaparak çok rahat üzerine de biraz doğal bulduğunuz balı dökerek bal kabağı tatlısı yapabilirsiniz.

alkali besinler 1

Doğa bize diyor ki aslında kışa giriyoruz kış için ne yapmak lazım elbette ki kuvvet kazanmamız lazım vücudun hastalanmaması için c vitamini depolaması lazım meyveler çıkmaya başlıyor ve daha sonra narenciyeler bunlar ne yapıyor bizi kışa soğuk algınlığına hazırlıyorlar. Doğa daha sonrasında ise bahara doğru bize kırmızı renkteki meyveleri sunmaya başlıyor bu sefer bizi yaza hazırlıyor onun için doğa ile uyumlu beslenmek lazım. Aslında insanların hastalanmasının nedeni doğaldan ve doğadan uzaklaşmayla başlıyor. Doğal ve uyum bizim yaşamımız için en gerekli şeydir biz doğadan koptuğumuz zaman aslında kendimizi çok daha kısıtlayıcı kötü negatif enerjilerin bulunduğu stresli bir ortama sokuyoruz ne zaman doğa ile uyumlu oluyoruz o zaman yaşam çok daha kolaylaşıyor.

admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir