Patates Diyeti Listesi İle Zayıflama

Patates diyeti neredeyse bir çok kişinin zayıfladığı listelerin arasında geliyor. Dolayısıyla bizde bu makalemizde size bu diyetin faydaları konusunda bir paylaşım yapmak istedik. Diyet listeleri insanlık tarihi boyunca neredeyse her zaman vardı çünkü insanların bir şekilde kilo vermesi gerekiyordu patates diyeti de bu doğrultuda bulunmuş en güzel zayıflama yöntemlerinden bir tanesi. Bu diyet programı sayesinde haftada 5 kiloya kadar verebilme şansına sahipsiniz.  Mühim olan konu ise istikrarınızı bozmadan diyetinize devam edebiliyor olmanız. Uzun zamandır uygulanan bu patates diyeti sayesinde çok fazla kişinin de kilo verdiği ortada. Bu yöntemi ilk olarak ender saraç açıkladı.

patates-diyeti-listesi-ile-zayiflama

Uzun zamandan bu yana kullanılıyor olmasına rağmen halen de bilmeyen insanların olduğunu söyleyebiliriz. Kilo verme konusunda sabırlı olan kişiler başarılı sonuçları gördüğünde de diyetin tamamen organik olması nedeniyle çok memnun olarak karşılıyorlar. Bir hafta da size tam 5 kilo kadar verdirebiliyor.  Bu diyet programı tamamen araştırmalar sonucunda bulunmuş ve uygulanmaya başlanmış. İncelme noktasında da olumlu birçok sonuca rastlanmış. Patatesin aslında kalori deposu olduğu bilinir ancak bu yanlış bir düşüncedir. Yani burada mühim olan konu patatese nasıl bir işlem yaptığınız la alakalıdır. Siz eğer ki diyetinize başlarken patatesi kızartma şeklinde değil de haşlama olarak yapar ve yerseniz beklediğiniz etkiyi zaten göreceksiniz. Kızartma olarak kullanmanız durumunda ise kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.

Patates Diyeti Nasıl yapılır?

Patates diyeti söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken bir iki nokta var çünkü bazı kişilerde bu diyet şekli çok uygun olmayabilir. Örneğin diyet programına sadık kalmanız yapmanız gereken ilk şey. Tek tip bir beslenme programı içerisinde olduğu içinde her insan da uygun olmayabilir. Patates diyetinin önemli olan özelliklerinden bir tanesi ise sizde bitkinlik yapabileceğidir. Bu nedenle uzun süre boyunca yapmanız çok fazla tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra meyve ve de sebzeleri de tüketmeniz gerekiyor. Başarı için yukarıda belirtmiş olduğum konuya dikkat etmelisiniz yani pişirme şekline Ender Saraç bu konuda kesinlikle sizi uyarıyor.

patates-diyeti

Patatesin diğer bir özelliği ise sizi uzun süre tok tutabiliyor olmasıdır. Ancak bir hafta sonucunda da diyetinize mutlaka son vermek zorundasınız yoksa tehlike çanlarını da çaldırırsınız ama bir süre sonrasında diyete yeniden başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seylan Diyeti ile Hızlı Kilo Nasıl Verilir? başlıklı makalemizde diyet, seylan ve seylan diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir