Sağlıklı Diyetler,Zayıflama teknikleri
metabolizmamızı nasıl hızlandırırız-sagliklidiyetler.net
Genel

Metabolizmamızı Nasıl Hızlandırırız?

Aslında bu konuda yapabileceğimiz çok şey var mesela su içmeyi bilmiyorsak bunu öğrenmek gerekir daha sonra diğerlerini inşa edeceksiniz.

 

KİLO VERMEK İSTEYEN İNSANLAR NE KADAR SU İÇECEK?

 Herkesin ihtiyacı kadar su içmesi gerekiyor. Ne kadar ihtiyacınız olduğunu idrar renginden anlayabilirsiniz idrar rengi açık ise suyu yeterince içiyorsunuz demektir.  Ya da her kilosu başına 40 ml su içmeli. Yani 50 kilo ise 2 lt 100 kilo ise 4 lt su bitki çayları ve sebze suları içmesi gerekiyor. Su gerçekten PH’ si bakımından çok önemli burada suyunuzun PH’ sının en az 8 olması gerekiyor hatta mümkünse 8′ in üzerinde olması iyi olacaktır. Yediğimiz içtiğimiz herşey buna su ve duygularımız da dahil direk kan PH’ sını etkiliyor ve kanımızın PH’ sınında değişmemesi gerekiyor.

 KİLO VERMEK İSTEYEN İNSANLAR NE KADAR SU İÇECEK-sagliklidiyetler.net

KAN’IN PH’ SI NE DEMEK?

Kanın bir asitik derecesi var kan’ ın asitlik derecesi alkali seviyede yani sağlığımızı yükseltecek derecede olması gerekiyor. Yani 7,35 ile 7,45 arasında olması gereken bir değer var bu değer bizim sağlıklı beslenmemizle sağlıklı yaşamamız la duygularımızla içtiğimiz su ile bunların hepsiyle bağlantılı olan bir şey ve kanımızın bu değerinin değişmemesi gerekiyor. Eğer biz kötü beslenirsek, kötü su içecek olursak eğer biz her şeye sinirlenip üzülecek olursak o zaman bu değer zorlanıyor kan PH’ sı zorlandığı zamanda vücut onu normal seviyeye getirmek için başka yerleri bozuyor.  Yani özetle vücudumuzdaki bütün asitleri suyun PH’ sı yüksek olursa daha kolay bir şekilde söküp atabiliyor. Bu şekilde vücut rahat bir nefes alıyor ve iç organlar diğer görevlerini yapıyorlar. O yüzden tatlı su içmek falan önemli değil insanlar tatlı su içmenin keyifli olduğunu düşünürler ancak aslında mineralleri ölmüş bir suyu içiyoruz demektir.

 KAN'IN PH'SI NE DEMEK

Metabolizmamızın bazı yavaşladığı dönemler var insan vücudu gün ışığına ayarlıdır. Gün ışığı bittiği zaman bizim sindirimimiz de az seviyeye düşüyor o yüzden de bizim o sindirimi azalttığımız sürelerde mutlaka daha az yemek yememiz lazım çünkü çok yiyecek olursak zor sindirilecek şeyleri yiyecek olursak zaten dinlenmeye geçmiş vücut ve biz ona yüklenirsek sıkıntılı bir süreç olur bu süre ne zaman akşam yemeği. Yani mevsime bağlı olarak akşam yemeğinden sonra bir şey yemek iyi değildir.

KIŞIN NEDEN KİLO ALIRIZ?

Kışın kilo almamızın en önemli sebeplerinden bir tanesi bizim hava karardıktan sonra akşam yemeklerinin yenmesidir. Yani saat akşam 22:00 – 23:00′ e kadar yemek yiyor ve bunu sindiremiyor olmamız bize yağ olarak geri dönecektir. Bu nedenle de kışın yağlanma artar bir diğer sebebi de vücudun kendisini kış soğuklarına adapte etmesi çünkü yağ vücudu soğuktan korur o yüzden kışın kilo vermek her zaman yaza göre daha zordur. Yazın hareketliliğimiz daha fazla metabolizma daha hızlı çalışıyordur.

NEDEN KİLO ALIRIZ

Bir önceki yazımız olan Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü? başlıklı makalemizde diyet, Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü? ve evde kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir