Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Sağlıklı Diyetler » Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?
Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?Metabolizma nasıl hızlandırılır ; Aslında kilo almak ya da alamamanın tek suçlusu metabolizmanız diyebiliriz çünkü sindirimi belirleyen en önemli özelliklerin başında metabolizmanızın hızı gelecektir. Ancak her şeyi de buna bağlamak tabiî ki de doğru olmayacak olan bir tutumdur. Yani şöyle kendinize bir bakıp sormalısınız acaba son olarak beslenmeniz de bir değişiklik yaptınız mı da kilo aldınız ya da kilo verdiniz eğer ki beslenmenizde herhangi bir değişiklik yapmıyor ve günlük rutinin dışına çıkmıyorsanız o zaman metabolizmanızla alakalı bir problem var demektir. Aniden başlayan kilo alımları ya da kilo kaybetmelerinin altında ciddi sorunlar çıkabilmektedir. Örneğin şeker hastalığının belirtileri arasında hızlı bir şekilde kilo almak ya da kilo vermek olabilmektedir. Ya da herkesin korktuğu kanserin belirtilerinden bir tanesi de çok hızlı bir şekilde kilo verilmesidir. Her insan da metabolizmanın çalışma şekli biraz daha yaşla birlikte düşmeye başlar. Örneğin 30 yaşınıza geldiğiniz de bu oran % 1 civarındadır ve her sene artık bu şekilde düşmeye başlar.

metabolizma-hizlandirmak

metabolizma hızı

Siz bu dönemlere geldiğinizde beslenme şeklinize ve günlük sporunuza dikkat etmezseniz o zaman kilo almanız da normal bir durum olacaktır. Zaten etrafınıza baktığınız da insanların rahata kavuştukları dönemde kilo almış olduklarını görebilirsiniz. Örneğin şu şekilde belirtecek olursak evlenene kadar zayıf olan bir erkek evlendikten sonra 1 ay içerisinde kilo almaya başlayacaktır. Burada düzenli bir beslenme hayatı ve de hormonların etkisi görülmektedir.

Metabolizma Hızlandırma

Yani bu şekilde bir durumla karşılaşmamak istiyorsanız yapmanız gereken birinci kural metabolizma hızınızı kontrol altında tutmanız olacaktır.

Bu yaşlara geldiğiniz da kaslarınızı ne kadar fazla çalıştırırsanız o kadar yağ yakımınız da hızlanacaktır. Bunun yanı sıra vücudunuzun bir yakıt deposu olduğunu düşünün ve sürekli olarak enerji depolamak için yemek yemeniz gerekir ancak bunun içinde düzenli beslenmeniz gerekiyor. Düzenli beslenme denince sürekli aynı saatlerde yemek yeme şeklinde algılanmamalıdır. Yani yediğiniz besinlerin bir kalori değeri olduğunu unutmamalısınız ve buna göre bir beslenme cetveli hazırlamanız gerekir. Burada bizler sagliklidiyetler.net sitesi olarak sizlere düzenli beslenme hakkında bir çok makaleye yer verdik. Kalori hesaplama tablosundan yiyeceklerin kalori miktarlarını görebilirsiniz.

Hakkında Seorehberi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*