Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Sağlıklı Diyetler » Lif İçeren Gıdalar Nelerdir?
Lif İçeren Gıdalar Nelerdir?

Lif İçeren Gıdalar Nelerdir?LİFLİ GIDALARLA DİYET NASIL YAPILIR?

Lifler gerçek manada bağırsakta sindirilmeyen kısımlardır. Ve bunlarda kendi aralarında iki kısma ayrılırlar birincisi suda çözülenler ikincisi suda çözülmeyenler.  Suda çözülen lifli yiyecekler insan vücudunda kan şekerini ve de kolestrolü dengelemek gibi önemli bir rolü vardır. Suda çözümlenmeyenlerin ise kabızlığı gidermek insanın sindirimini düzenlemek hatta mide de tokluk hissi yaratmak için bire birdir.

LİFLİ BESİNLER KİLO VERMEYİ SAĞLAR MI?

Özellikle bayanlar kilo konusunda bir problem yaşar ancak son zamanlarda kilo bakımlı erkeklerinde sorunu haline gelmiştir. Kadınlar uzun senelerdir hep başla bırak mantığından hareket ederek diyetlerini sürdürmeye çalışırlar ancak bunun da yanlış bir yöntem olduğunun kesinlikle farkındadırlar.  Durum bu şekilde tezat olunca da tabiî ki sağlıklı bir şekilde kilo verme gerçekleşmeyecektir. Bir müddet sonra da nasıl olsa ben yapamıyorum diyerek ya diyet tümünden bırakılacak ya da daha fazla kilo alınacaktır.  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için aslında doğa bize her imkanı da sağlamıştır ancak bundan yararlanmayı bilmek önemlidir. faydasız ambalajlı hazır gıdalardan uzak durarak başlayabilirsiniz örneğin ve lifli gıdalar kesinlikle bu konuda size bir hayli yardımcı olacaktır.  Elbetteki bu nedenle de lifli besinler kilo vermenize büyük etki edecektir.

Lif İçeren Gıdalar Nelerdir

LİF İÇEREN GIDALAR NELERDİR?

Lifli gıdaların en başında tahılları sayabiliriz ve tahıl ekmeklerden ihtiyacınız kadar lifi karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra karnabahar, brüksel lahanası, havuç, lahana, pancar da önemli miktarda suda çözünmeyen lif içeren besinlerdir. Yeşil yapraklılar ise brokoli, yeşil fasulye, soğan, kereviz, domates, patlıcan, biber bu saydıklarımız da yüksek oranda lif içerir.

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*