Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Genel » Kalp Hastası Nasıl Spor Yapmalı?
Kalp Hastası Nasıl Spor Yapmalı?

Kalp Hastası Nasıl Spor Yapmalı?40 yaş üzeri yapılan ağır sporlarda haftada 2-3 sağlıklı kalp hastasını egzersiz yaparken kaybediyoruz, halı sahada maç yaparken kaybettiklerimizin çoğu ritm bozukluğu olan ve bunun farkında olmayan halı sahada futbol gibi zorlu bir egzersizi inatla yapan şanssız kişiler.

Buna göre yaş ilerledikçe doktor kontrolleri sıkılaştırılmalı eğer risk grubundaysanız o zaman ağır sporlardan kaçınmanız gerekiyor. Bir kere 40 yaşının üzerinde ister kalp hastalığı olsun ister olmasın egzersiz yapmaya karar veren bir kişi en azından bir aile hekimine ya da pratisyene ya da imkanı varsa dahiliyeciyle görüşüp fikir alması lazım. Bu konu ile ilgili olarak ta Prof.Dr. Osman Müftüoğlu kalp rahatsızlığı olanlara mutlaka egzersiz öneriyor. Ancak bunu yürümeyle veya hafif egzersizlerle sınırlı tutuyor.

Kalp Hastası Nasıl Spor Yapmalı

Kalp hastalığı olanların özellikle de by pas yaptıranlar ritim bozukluğu olanlar stent tatbik ettirenler anjiyoplasti yaptıranlar kalp yetmezliği olanla yürümekten başka egzersiz yapmasınlar hafif ağırlık çalışmalarını hoş görebiliriz ancak koşmak, coking yapmak, maratona çıkmak hatalı bir davranış.

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*