Kadınların En Sık Söylediği Diyet Yalanları

Daha zayıf ve fit olmak herkesin ortak arzusu işte bu sebeple yılın neredeyse tamamı boyunca birbirinden farklı diyetler duyar ve bazılarını da yapmaya çalışırız, çalışırız diyorum çünkü birçoğumuz diyetteyim dediğinde beyaz yalanlara sığınıyoruz peki sizce diyet konusunda ne kadar yalan söylüyoruz isterseniz bir bakalım.

Adından da anlayacağınız gibi makalemiz diyet yalanları mizah içerikli gibi görünüyor olsa da aslında tehlike de bir hayli büyük diyebiliriz çünkü İngiliz bilim adamlarının yapmış olduğu araştırma kadınların diyet hakkında yılda ortalama olarak 474 kez yalan söylediğini ortaya koydu.

Biz kadınların her zaman 3-4 kilo bir fazlası vardır çoğumuz her hafta bazılarımız ise her gün diyete başlarız ama birçoğumuzda kısa sürede vazgeçeriz ama vazgeçmek içinde birçok bahanemiz vardır.

pgqo5n0

DİYET BAHANELERİ

Kişi çok sık diyet yapmaya niyetlenip sürdüremiyorsa aslında diyete ve kendine olan özgüvenini kaybettiği için diyet yaptığını söyleyebiliyor ya da genelde bizim toplumumuzda da çok var her kadının 5 kilo fazlası vardır ve onu hep vermeye çalışır ama sürekli olarak diyeti ya da bir beslenme programını düzenli sürdüremediği içinde yalanlara sığınmaya başlar aslında diyeti sabote edecektir.

En büyük zaaf tatlılara kadınlar en çok yalanı tatlıları yiyebilmek için söylüyor ama fast food yiyecekler, ekmekler, kızartmalar onlarda pek masum sayılmazlar.

Sadece ufak bir porsiyondu işte her şey bu masum yalanla başlıyor böylece hem çevremizi hem de kendimizi kandırıyoruz oysaki gerçek öyle değil. Bir kadın haftada ortalama 9 diyet yalanı söylüyor bunu aslında hem çevresine ama en çok kendisine söylüyor en sık söylenen diyet yalanı ise “ufacık bir porsiyondu” fakat yiyeceklerin ufacık olması onların düşük kalorili olduğu anlamına gelmiyorlar. 3 tane küçük bisküvi atıştırdığınızda 1 dilim ekmek 1 dilim peynir kadar kalori alıyoruz peki 3 bisküvi yerine 1 tost yesek belki çok daha uzun süre tok kalacağız.

En büyük tehlike ise ikram edilen lokmalık yiyecekler.

Bir önceki yazımız olan Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde diyet, göbek diyeti ve göbek diyeti nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

admin hakkında 41 makale
Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*