Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » İdeal Kilo Hesaplama » İdeal Kilo Hesaplama Nasıl yapılır?
İdeal Kilo Hesaplama Nasıl yapılır?

İdeal Kilo Hesaplama Nasıl yapılır?

Günümüz tamamen tüketim kültürü ile kavrulmuş durumda ve bugün bir markete girdiğimiz zaman kesinlikle alacaklarımızın bir sınırı da olmuyor zaten market içerisindeki hava da bizim duygusal yoğunluğumuza etki ederek direk olarak beni al beni al diye kaplanmış jelatinlerle çevrili üstelikte market içerisindeki düzen o kadar güzel bir şekilde ayarlanmış ki zararlı olan her şey bizim …

Review Overview

100 - 4.2

4.2

User Rating: Be the first one !
4


Günümüz tamamen tüketim kültürü ile kavrulmuş durumda ve bugün bir markete girdiğimiz zaman kesinlikle alacaklarımızın bir sınırı da olmuyor zaten market içerisindeki hava da bizim duygusal yoğunluğumuza etki ederek direk olarak beni al beni al diye kaplanmış jelatinlerle çevrili üstelikte market içerisindeki düzen o kadar güzel bir şekilde ayarlanmış ki zararlı olan her şey bizim göz hizamızda bir türlü buna hayır diyemiyoruz ve bize bunu dedirtmiyorlar.

İdeal kilo hesaplama nasıl olur derseniz bu konuda hemen size bir bilgi verelim. İdeal kilonuzu bulmak için boyunuzla kilonuzun orantılı bir şekilde olması gerek bunun için bir çok ideal kilo hesaplama programları mevcut ama kısaca belirtecek olursak buradaki mantık aynen aşağıdaki tablomuz gibidir.


 

images (3)

İDEAL KİLO HESAPLAMA

Kadınlar İçin İdeal Kilo Hesaplama Formülü

45.5 + 2.3 X (İnç cinsindenboy – 60)

Erkekler İçin İdeal Kilo Hesaplama Formülü

50 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)

Bir örnekle açıklamamız gerekirde 1,70 boyuna sahip olan bir kadının boyunu ilk olarak inç oranına düşürmek gerekli. Bunun için ise akıllı cep telefonlarından dönüştürücü yardımı alabilirsiniz.

1.70 cm yaklaşık bir biçimde  67 inç’ e denk gelmektedir.

Yani Şu şekilde hesaplardak 45,5+2.3 X(67-60)=61.6 sonucu elde ederiz.

Evet bu hesap ortalama şeklinde oluşturulmuştur buna kadının kas kitleside eşlik ederek ideal kiloyu etkilemektedir.

Beden Kitle indeksi Hesaplamasına Göre Değerler;

 

Yetişkinler için Kadın Erkek
Anoreksi. Aşırı zayıf. Yüksek risk. 17.5 ve daha az
Zayıf. 17.5 – 19.1 17.5 – 20.7
Normal aralık 19.1 – 25.8 20.7 – 26.4
Biraz kilo fazlası. 25.8 – 27.3 26.4 – 27.8
Fazla kilo. 27.3 – 32.3 27.8 – 31.1
Çok fazla kilolu. 32.3 – 34.9 31.1 – 34.9
Sağlık açısından yüksek risk. 35 – 40 35 – 40
Hastalıklı bir şekilde aşırı kilolu. 40 – 50 40 – 50
Süper aşırı kilolu. 50 – 60 kg/m2 50 – 60

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*