Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Diyet Listeleri » Hurma Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir?
Hurma Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir?

Hurma Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir?Hurma Diyeti ile Nasıl Kilo Verilir? ; Hurmanın faydaları saymakla bitmez çoğu kimse bilmese de hurma çok sağlıklı bir meyvedir ve kilo vermek isteyenler için de çok idealdir. Hurma yemek sindirim sisteminin daha hızlı ve kolay çalışmasını sağlamaktadır. Hurma içerisinde yer alan B1 vitamini sindirim sistemine çok sayıda fayda sağlamaktadır. Kilo vermede sindirim sisteminin büyük bir önemi vardır. Sağlıklı ve kolay çalışan bir sindirim sistemi sayesinde çok hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Her şey sizin düzgün bir diyet programı izlemenizle alakalıdır. Kilo vermek uygun adımlar atıldığından çok kolaydır. Zayıflama ihtiyacı ülkemizde çok fazladır yaşam tarzımız ve kimyasal katkılı gıdaların yaygınlaşması nedeniyle artık kilo almak kontrolümüz dışında olmaktadır. Bizlerin yapması gereken en önemli şey seçici olarak doğal gıdalar üzerinden beslenmeye çalışmak olmalıdır. Zayıflamak içinde sizlere sunduğumuz diyet programlarını mutlaka uygulayınız. Hurma tüketimi sayesinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Hurma tüketimi sonrasında hızlı bir şekilde karbonhidratlar ve yağlar yanmaya başlar. Zayıflama en büyük sorunda budur zaten karbonhidratları ve yağları yakmakta çok zorlanırız bu meyve bize bu konuda çok yardımcı olur ve bizim zayıflamamızı sağlar.

Hurma içerisinde bol miktarda kalsiyum ve fosfat bulunmaktadır bu da kemik yağların yakılmasını ve kemik yapısının güçlenmesini sağlamaktadır. Sağlıklı zayıflamanın yanında kemiklerinizi de güçlendirerek kemik erimesi hastalığına karşı sizi korumaktadır. Hurma tüketiminin daha çok sayıda faydası bulunmaktadır. İçerindeki özellikler sayesinde size sakinleştirme sağlar ve bu şekilde stresten korunmuş olursunuz.

hurma diyeti ile nasıl zayıflanır

sagliklidiyetler.net

Hurma Diyeti ve Hurmanın Faydaları

Kimilerine göre diyet yapmak çok zordur bunun en temel nedeni de tatlıya olan düşkünleridir tatlı yemeden duramadıkları için sürekli diyet programlarınız bozmaktadırlar. Çoğu diyette tatlı yasaktır ancak tatlı yerine geçebilecek meyveleri yiyecek bu ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Tam burada devreye hurma giriyor hurma tatlı ihtiyacınızı karşılayarak sizlere tokluk hissi vermektedir. Bu şekilde hem daha az yemek yemiş olacaksınız hem de tatlı ihtiyacınızı ortadan kalmıştır. Hurma ile zayıflama son zamanların en gözde diyetleri arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için az yemek, spor yapmak ve tatlıdan uzak durmak gerekiyor. Sizde tatlıdan uzak duramıyor ve çok yemek yiyorsanız hemen hurma diyetine başlamanız gerekir. Çok eski zamanlardan beri hurma tüketimi vardır insanlar açlıklarını bastırmak için her zaman hurma tüketmişler bu sayede sağlıklı olarak da yaşamışlardır. Hurma çok faydalıdır içerisinde demir ve potasyum gibi çok faydalı mineraller bulunmaktadır. İçerisinde yer alan lif sayesinde bağırsaklarınız çok düzenli çalışacak ve bu sayede hızlı kilo vereceksiniz.

Günün belli zamanları bağırsak sisteminizin daha iyi çalışması, tokluk hissi yaratması ve tatlı ihtiyacınızı karşılaması için mutlaka hurma tüketin. Hurma tüketimini kontrollü olarak yapmak gerekir hamile bayanlarla şeker hastası olan kişiler bu diyeti yapmamalıdır. Kronik rahatsızlığı olan kişiler diyet öncesi doktorlarına danışması gerekir.  Hurma tatlı bir meyve olduğu için sizleri çok tok tutmaktadır ve kesinlikle diyet sırasında kan şekeriniz düşmemektedir.  Belli bir zaman sonrasında diyete çok kolay alışacaksınız ve hiçbir açlık hissi hissetmeyeceksiniz.

Hurma Diyet Programı 

  • Her gün 450 gram yani 3 kase yoğurt tüketilmeli
  • 1 hafta boyunca toplam 150 adet Medine hurması tüketilmeli
  • Günlük olarak 20-22 arası hurma tüketimi yapılmalı
  • Hurma tüketimi ana öğünlerle birlikte yoğurt eşliğinde yapılmalıdır
  • Her öğüne eşit şekilde bölünerek yani 7’şer adet hurma yoğurtla birlikte tüketilmeli
  • Her gün en az 2.5 LT su tüketimi yapılmalı

Hurma diyeti bir hafta boyunca düzenli olarak uygulanmaktadır. Hurma ve yoğurt dışında herhangi bir gıda takviyesi alınmamalıdır. Bir haftada 3-4 kilo verebilirsiniz. Hurma ve yoğurttan oluşması nedeniyle ağır bir diyettir ve bir haftadan fazla yapılmaması gerekir.

Hakkında Seorehberi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*