Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Hamile Diyetleri » Diyet-Hamilelikte Kahve İçmenin Sakıncası Var mı?
Diyet-Hamilelikte Kahve İçmenin Sakıncası Var mı?

Diyet-Hamilelikte Kahve İçmenin Sakıncası Var mı?Aslına bakarsanız hamilelik döneminde kahve içilmesinin hiçbir sakıncası yoktur ancak bura da önemli olan konu da kahvenin miktarıdır. Yani kahve içmek serbest diye 10 fincan kahve içmenizde gerekmiyor. Burada ki sınırlama ise günde en fazla 5 fincan kahve olmuştur. Bayanların bir gün içerisinde 5 fincandan fazla kahve içmesinin düşük nedeni olabileceği gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu konu ile ilgili olarak  Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, “gebelik süresinde 5 fincandan fazla kahve tüketen kadınlarda erken doğum riskinin arttığını belirtti. Yapılan çalışmalarda gebe kadınların yarısından fazlasında günlük ortalama 2 fincan kahve tükettiği ve günlük 5 fincandan fazla kahve tüketen kadınlarda erken doğum, gebelik süresine göre düşük doğum ağırlıklı bebek doğurduklarını saptanmıştır.” Dedi  Buna ek olarak fazla kafein tüketen kadınların bebeğinin kemik yoğunluğu ve kalsiyum içeriğinin düşük olduğunu gösteren çalışmalar da bulunmaktadır.

SABAH KALKINCA EKMEK YA DA BİSKÜVİ TÜKETİN

SABAH YATAKTAN ÇIKMADAN EKMEK YA DA BİSKÜVİ TÜKETİN

Hamileler genellikle gebeliklerinin ilk haftalarında anlamının bilinmediği bir şekilde bulantı ve kusmalarla karşı karşıya kalırlar bu sağlıkta normal ve olağan bir durumdur ancak bu şekilde yerli yersiz kusmalar olduğundan anne adayının hiçbir şekilde aç ve besinsiz kalmaması gerekiyor çünkü fazla kusma ve böğürtü su kaybına neden olacaktır. Ayrıca bu dönemde alınan vitaminler hem bebeğin sağlığı hem de annenin dirençsiz kalmaması için önemlidir. bu dönemin en fazla can sıkan olayı ise ağız içindeki tat ve dokularda meydana gelen değişikliklerdir. Bu organlar aşırı hassasiyet kazanır ve gebe kalmasına rağmen yemesi gerekirken yiyeceklerden tiksinme başlayacaktır. Bu nedenle de sabah yatağın için henüz kalkmadan tuzlu bir biskivü ya da kraker atıştırılması mide bulantısını biraz da olsa önleyecektir. Daha sonrasında ise beslenmeyi kolaylaştıracaktır.

  • GEBELİK SÜRESİNCE KABIZLIK
GEBELİK SÜRESİNCE KABIZLIK NEDENLERİ

GEBELİK SÜRESİNCE KABIZLIK NEDENLERİ

Hamilelikte en kötü olaylardan bir tanesi de kabızlıktır. Anne adayı genellikle sık sık kabızlık durumuyla karşı karşıya kalacaktır bu nedenle de lifli meyveler tüketmesi yerinde bir tercih olacaktır çünkü lifli meyve ve sebzeler çiğ tüketildiği sindirimi kolay olacaktır. Kuru meyveler kullanıldığı zaman bir hoşaf ya da kompostu şeklinde tercih edilmelidir.

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*