Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Zayıflama Teknikleri » Göbek Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?
Göbek Eritme Egzersizi  Nasıl Yapılır?

Göbek Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?Kilo almaya başladığımız da ilk yağlanan bölgemiz göbeğimiz olur özellikle de erkekler bu konuda oldukça müzdariplerdir. Göbek bölgesinde toplanan yağlarımız genellikle yayılarak basenlere doğru bir fazlalık oluştuırmaya başlar. Eğer ki bir egzersiz programına başlayacaksanız  o zaman ilk önce karın kaslarınızın güçlenmesini ve bu nedenle de çok çalışmasını sağlamalısınız. Karın kaslarınızı ne kadar fazla çalıştırırsanız o zaman göbek bölgesindeki yağlarınızdan da kurtulursunuz. Üstelik bunu düzenli ve özverili bir şekilde yaptığınız takdirde o zaman karın kaslarınızı da daha belirgin bir hale getirebilirsiniz.  Göbek bölgesindeki yağlanmalar fazla olur ancak onları eritmek ve şekil vermekte egzersizler sayesinde mümkündür. Üstelik bu egzersizler sizi zorlayacak tarzda değil aksine basittir.  Kısa süreli olarak yapıldığı için sizi fazla yormayacaktır. Ancak günlük olarak 20 dakikanızı bu egzersizlere ayırmanız gerekiyor. Eğer ki bu süreyi ayırdığınız takdir de o zaman sağlıklı sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Göbeğinizde oluşan yağlardan kurtulmak için egzersizin yanında iyi bir diyet programı oluşturmalısınız iyi bir diyetten kastımız ise şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanız olacaktır. Eğer ki bu dönem içerisinde bu yiyeceklerden uzak kalırsanız o zaman daha hızlı bir şekilde sonuç alacaksınız. Birazdan aşağıda sizin için anlatacağımı egzersizi ister evinizde isterseniz de iş yeriniz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu 3 hareketin farklı varyasyonlarını aşağıdaki vidyoda da bulabilirsiniz.

 

3 Hareketle Göbek Eritm Egzersizleri

  1. POZİSYON

Birinci hareketimizle birlikte kalça ve göbek bölgeleriniz deki yağlanmalardan kurtulacaksınız. Bunun için yere sırtınızın üzerine uzanın ve ayağınızı vücut pozisyonunuzun 90c dik açıyla gelecek şekilde yukarı doğru uzatın.  Yerde sabit olan kalçalarınızın on beş santim yukarı doğru kaldırın ve ardından da yavaş yavaş indirin. Bu hareketi yaklaşık olarak on beş yirmi defa tekrarlayın bu sayede birinci hareketi tamamlayacaksınız.

gobek-eritme-egzersizleri-sagliklidiyetler.net

  1. POZİSYON

Bu yapacağımızın hareketin orijinal ismi crunch’ tur.  Bu hareket kesinlikle göbek egzersizleri arasında en meşhur olanıdır.  Baktığınız zaman mekik hareketini bir hayli andırmaktadır.  Ancak iyi derece de göbek bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olur.  Harekete başlamak için yine sırtınızın üzerine doğru uzanın bacaklarınızı uzattıktan sonra dizlerinizden bükün.  Bu pozisyonu ayakta iken yere oturmuş bir şekilde düşünün. Sonra dizlerinizi yüzünüze doğru çekmeye çalışın sonra da tekrar bırakın. Bu hareketinde süresi on beş yirmi dakikadır.  Hareketi çoğalttıkça dizlerinizi biraz daha çekip alnınıza doğru değdirmeye çalışabilirsiniz.

gobek-eritme-egzersizleri 1-sagliklidiyetler.net

  1. POZİSYON

Son hareketimiz de oldukça basittir bu hareket destekli crunch olarak bilinmektedir.  Bu harekette mantık bir yerden destek alıp mekik çekiyormuşsunuz pozisyonudur. Bunun için sırt üstü yere uzanalı ve ayaklarınızı yükseğe doğru kaldırmalısınız ve ayaklarınızın üstüne bir nesne koymanız gerekiyor.  Ellerin konumu ise ya ensede yada göğüs de birleşmedir.  Ayaklarınızı bükmeden omuzlarınızdan yukarı doğru kalkmalısınız. Hareketin tam anlamıyla gerçekleşiyor olması  için karınınızdan bastırmanız gerekiyor.  Bu hareketi de on beş yirmi defa yapmalısınız. Ardından hareketlerimiz sona eriyor.  Bu hareketleri düzenli bir şekilde yaptığınız da kendinizdeki değişimi de göreceksiniz.

gobek-eritme-egzersizleri 2-sagliklidiyetler.net

Göbek Eritme Egzersizleri Tek Başına Yeterli mi?

Tahmin edeceğiniz gibi bu egzersizler oldukça önemlidir ancak zayıflama sürecinde diyetinizi de dikkat etmeniz gerekiyor. Bu ikisini ne kadar düzenli bir şekilde takip ettirirseniz başarınız o derece hızlanacaktır. Göbek eritme egzersizleri tek başına uzun vadede yeterlidir kısa vade de diyetle desteklemediğiniz zaman daha uzun süre alacaktır.

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*