Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılır?

Bölgesel kilolar tüm kadınların ortak problemlerinden birisidir ve bunların en başında ise kalça basen ve göbek bölgesinde oluşan kilolardır. Özellikle de herkesin korkulu rüyası göbek bölgesinde toplanan yağlar olmuştur çünkü bu bölge ilk önce kilo alınan ve en son verilen bölgedir. Ancak buna karşın bazı diyetler ve egzersizler doğrultusunda bu bölgede oluşan kilolardan kurtulmak mümkündür.

İlk yapmanız gereken şey her kilo vermede olduğu gibi karbonhidrat tüketimini azaltmanız ve bunun yanında protein yönünden beslenmeniz olacaktır. Çünkü yağlardan kurtulmanın yöntemi karbonhidratlı yiyeceklerden kurtulmakla başlar. Vücudunuz enerji yi karbonhidratlardan almaktadır dolayısıyla siz bu yönden az beslendiğiniz zaman ikinci gideceği yer yağlar olacaktır ve bu yağları yakarak enerji toplamaya çalışacaktır. BU süre içerisinde sizin kesinlikle şeker tüketmemeniz gerekiyor ki programınızın başarısı gerçeğe dönüşsün.

GÖBEK BÖLGESİ DİYETİ NASIL YAPILIR?

  • Günlük olarak kahvaltılarınızda en az iki adet yumurta yemelisiniz yumurta haşlanmış olmalı ve yanında yarım bardak süt ile birlikte üç tane de ceviz tüketebilirsiniz.
  • Ara öğünlerde bir kâse yoğurt yemelisiniz ancak yoğurdunuz yağsız olmalıdır ve bir adet salatalık cildinize iyi gelecektir.
  • Öğle menüsünde ise haşlanmış ya da zeytinyağı ile sotelenmiş olan karnabahar ve salata tercih etmelisiniz.
  • Tekrar edeceğiniz bu ara öğünde ise iki tane havuç ve 1 bardak süt içmelisiniz.
  • Akşam ızgara edilmiş yağı az bir et ve bir kase zeytinyağlı ama sote edilmiş yeşil fasulye
  • Akşamları ise saat 21.00’ den sonra hiçbir şekilde bir şey yememeniz gerekiyor.
  • Her diyette olduğu gibi günlük 2 litre su içmelisiniz.
  • Son olarak ise belirtmemiz gereken şey yeşil çay gibi çayların bir gün içerisinde en az 2-3 bardak civarında tüketilmesi.

Bu yukarıda saymış olduğumuz maddeler ışığında egzersizlerinizi de düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde göbek bölgesinde oluşan yağlardan kurtulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gelin Diyet Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde düğün, gelin ve gelin diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

admin hakkında 41 makale
Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*