Gelin Diyet Nasıl Yapılır?

Her kız için bu güzel günde güzel ve fit görünmek önemlidir ancak düğün öncesinde fazla kilolarınız var ise mutlaka onları o özel güne kadar atmak zorundasınızdır. Çünkü evliliğinizin bu ilk adımında herkesin gözü sizin üzerinizde olacaktır.  Genellikle genç kızların bu telaşesi düğün günü gelip çattığında olur ancak önemli olan bu güne gelmeden ve henüz telaş başlamadan önce bu sorundan kurtulmak gerekir.

Hele ki her şeyi tamamlamışsınız ve son haftaya kadar ideal kilonuza ulaştığınızı düşündüğünüz sırada diktirmiş ya da almış olduğunuz gelinliğinizin son anda bedeninize dar geldiğini gördüğünüz anda tüm dünyanız başınıza yıkılır ve stres sizi sarar acaba nasıl bu beden içerisine gireceksiniz

Gelin diyeti konusundaki bu makalemiz emin olun sizlere büyük ölçüde yardımcı olacak ve o hayal ettiğiniz gelinliğinizin içerisine rahatlıkla girebileceksiniz. 

En ideal kilo verme yöntemi elbette ki sporla desteklediğiniz bir yöntem olacaktır.  Bu sayede sıkıntıya düşmeden rahatlıkla hızlı bir şekilde kilo vereceksiniz.

GELİN DİYETİ NASIL YAPILIR?

Sabah kahvaltınızı kesinlikle yaparak güne başlamanız gerekiyor. Bunun için öğün olarak ise 1 dilim peynir yağsız olan bir tost ve beraberinde ise şekersiz bir çay yada. Yarım bir simitle birlikte domates salatalık biberden oluşan bir menü yalnız ekmeğinizi seçerken kepek ya da yulafı tercih ederseniz sizin için daha iyi olacaktır.

Ara öğünlere mutlaka dikkat etmelisiniz çünkü enerjinizi sağlayabilmeniz için ara öğünler şarttır üstelik bu sayede ana öğünler sırasında daha az yemek yersiniz.  Lokmalarınızı yerken ne kadar fazla çiğnerseniz sizin için iyi olacaktır. Çünkü bu çiğneme esnasında beyniniz otomatik olarak doyum algılayacak ve doyduğunuzu anlayacaksınız. Burada bilimsel bir gerçeklik var insanlar yemeğe oturduklarında 20 dakika sonra tokluk hissini yakalıyor yani bu  20 dakika içerisinde ne kadar yerseniz yiyin doyduğunuzu anlamıyorsunuz. Bunun için çiğnemeleri uzun tutarak 20 dakikayı geçirmeye bakın

Akşam yemeğini ise kesinlikle 19:00’ dan sonra yemeyin.  En güzel öğün çeşidi fakir öğünleridir örneğin sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin ve bir gün boyunca iki litre su tüketmeye çalışın.

Bu şekilde uygulayacağınız bir diyet sizi düğününüzde prenses yapacaktır.

admin hakkında 41 makale
Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*