Gebelikte Bitki Çayı İçilebilir mi?

Ada çayı, rezene, papatya ve ıhlamur hatta daha onlarcası her biri ayrı ayrı şifa kaynağı ancak bilinçli tüketildiği takdirde. Malum kış ayı ve havalar soğuk olunca hemen bitki çayı imdadımıza yetişiyor ancak özellikle hamile bayanlar için her bitki çayı sanıldığı kadar masum olmayabilir. Özellikle ada çayı konuna dikkat etmek en doğru yaklaşım olacaktır.

Bitki çaylarını bilinçsizce tüketen hamileleri bekleyen tehlike çok ciddi. Özellikle ilk üç ayda rahim kasılmalarını artırarak bazılarının düşüklere sebebiyet vereceği ileri ki dönemlerde özellikle de son 3 ayda da erken doğuma sebebiyet verebilme ihtimali vardır. Genellikle hamileliğin ilk üç ayı ve son üç ayı dikkat etmesi gereken bitki çayları adaçayı ve maydanoz gelir.

Ada çayı tarçın, ısırgan otu, aleo vera, maydanoz suyu, sarımsak. Bunları kullanırken temkinli olmakta fayda var. Ancak bunların kullanılmayacağı anlamına da gelmiyor. Çok küçükte olsa ilk üç ayı geçtikten sonra kullanılmalıdır. Hamilelerin dikkatli olmaları gerektiği gibi bir de gönül rahatlığı içinde tüketebileceği bitki çayları var.

Mesale kuşburnu, papatya,limon, elmacık çayı, portakal çayı bu tip çaylar güvenle tüketilebilir.

Bütün bitki çaylarında önemli olan konu doz’ dur az karar çoğu zarar diye düşünmek doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gebelik Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde gebelik, gebelik hesaplama ve Gebelik Nasıl Hesaplanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir