Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Hamile Diyetleri » Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri
Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Doğum Sonrası Kilo Verme YöntemleriHamilelik her bayan için kutsaldır ve bu nedenle de karnında taşıdığı bebeğinin sağlığı için 9 ay boyunca yedikleri konusunda hiçbir şekilde bir kısıtlamaya gitmez. Bu durum hamilelik döneminde çok fazla sorun teşkil etmez ancak hamilelik sona erdikten sonra bayanları bir telaş bir sızı da sarar nasıl edip bu kilolardan kurtulmalıyım acaba ne kadar sürede kilolarımı atabilirim? Sorusu her bayanın aklındadır. Evet hamilelik dönemi gerçek manada kutsaldır ancak sonrası da bir o kadar sıkıntılı bir dönemdir çünkü o hamilelik öncesindeki fit görüntünüzü yeniden elde etmek zorundasınız.

Burada önemli olan konu eğer ki emziren bir bayansanız kesinlikle hemen bir zayıflama telaşesi içerisine girmemeniz üstelik bebeğinizi beslediğiniz için sağlıklı beslenmeniz de gerekiyor. Emzirmek en iyi ve hızlı zayıflama şeklidir  bu nedenle en güzeli kilo verme işleminizi burada zamana yaymanızdır. Bir hatırlatma yapacak olursak hamilelik öncesinde veya hamilelik sırasında yoga ve egzersizlerinizi yaparsanız bu size sonraki süreçte artı puan kazandıracaktır.

Doğum Sonrası Kilo ve Kalori Verme

Eğer emziren anneyseniz mutlaka devam etmelisiniz ve sık sık bebeğinizi emzirmelisiniz. Bu sayede günlük 500-900 arasında bir kalori harcamış olursunuz üstelikte bu sayede bebeğinizle olan yakınlaşmanız daha da artacaktır.

Egzersizlerinizi hamilelik öncesinde – hamilelik sırasında – doğumdan sonra kesinlikle düzgün bir şekilde yapmalısınız. Spor yapmanız mümkün olmayacaksa o zaman dokturunuzla görüşerek kendinize bir diyet programı ayarlamasını isteyebilirsiniz ancak bunun sütünüzü de kesmemesine özen göstermelisiniz.

Doğum Sonrası Hızlı Kilo Verme Mümkün mü?

Bizim bu yukarıda bahsetmiş olduğumuz öneriler doğrultusunda hareket ederseniz gerçek manada bir zayıflama durumu ile karşılaşabilirsiniz. Ancak sütünüzün kesilmemesi adına kesinlikle bunu bir diyetisyen dahilinde planlamalısınız. Her gün gördüğünüz televizyon ekranlarındaki ünlülerin saçma sapan diyetlerinden faydalanmaya çalışırsanız belki bir müddet kilo verebilirsiniz ancak beraberinde hem kilo hem de sağlıksız bir beden olarak size bu yaptıklarınız geri dönecektir. Bu nedenle hamilelik sonrasında en azından bir dönem çevreden gelebilecek eleştirilere kulaklarınızı da kapatmanızı öneririz.

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*