Sağlıklı Diyetler,Zayıflama teknikleri
Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü-sagliklidiyetler.net
Genel

Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü?

Aslına bakarsanız diyet yapmadan da zayıflamak mümkün ama burada mühim olan bazı noktalar var o noktaları doğru şekilde tayin ettiğiniz zaman sıkıntı ister istemez ortadan kalkacaktır. Ancak bu durum belirli bir kiloda olanlar için geçerlidir. Yani obez derecesindeki kişilerin zayıflamasında çok fazla etki etmeyecektir. Etse de belirgin bir değişim gözlenmeyecektir.

Öncelikle şunu bilmek gerekir yemeğe oturduğunuz da yemek yeme sürenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Bu bir diyet yapmadan önceki en önemli durumdur   bu sayede her lokmanızdan keyif alarak yemek yersiniz. Gelelim asıl meselemize insan beyni sofraya oturduktan sonra 20 dakika içerisinde doyduğunu algılayamaz ve bu 20 dakika içerisinde yediğiniz kadar yiyebilirsiniz bunun önünde geçmek için ise yapacağınız yöntem bellidir lokmalarınızı küçük parçalardan alarak uzun süre çiğnemeniz gerekir yani bu 20 dakikayı bu şekilde tamamladığınız zaman ne yerseniz yiyin 20 dakikanın sonunda doymuş olduğunuzu göreceksiniz.

Eğer çalışmayan bir bayansanız o zaman şanslısınız çünkü ne kadar fazla uyursanız o kadar az yersiniz bu da iyi bir seçenektir.  Şöyle anlatalım günlük uyku vaktinize 1 saat ilave ederseniz bir yılda size dönüşü 15 kilo kaybı şeklinde olur. Bu fazla uykuyu da geceye eklerseniz en sağlıklısı olacaktır.

Öğünlerinizi yerken bu akşam yemeği olabilir onu daha çok meyve ağırlıklı olarak tercih edin çünkü sebze ve meyvelerde yoğun lif vardır bunlarda su içerdiği için yüksek kalori almak gibi bir durumunuz olmayacaktır.

Bu yukarıda belirtmiş olduğu 3 sonuç bile sizin düzenli olarak diyet yapmadan kilo vermenize neden olacaktır. Hem de diyet sancısı ile uğraşmamış olacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir