Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Sağlıklı Diyetler » Diyet – Üşümeyi Önleyen Yiyecekler Nelerdir?
Diyet – Üşümeyi Önleyen Yiyecekler Nelerdir?

Diyet – Üşümeyi Önleyen Yiyecekler Nelerdir?Kış geldi soğuklar bastırdı kat, kat giyinsek bile bu üşümemize asla engel değil. sagliklidiyetler.net Bunun için sıklıkla acı tüketmeniz gerekiyor.  Acı tükettiğinizde vücut ısınız hemen devreye giriyor ve artışa geçmeye başlıyor. Hurma ise aynı derece de vücut ısısını yükseltiyor, badem kakao, pul biberle karıştırıldığında ise hem etkisi artıyor hem de lezzet şölenine dönüşüyor.

acı biber - sagliklidiyetler.net

Acı Biber – sagliklidiyetler.net

Normalinden fazla üşüyenlerin kırmızı eti haftada 3 kez tüketmesinde fayda var. Üşümemek için yumurtayı sofralardan eksik etmemekte şart. Her sabah yumurta tüketmekte fayda var çünkü kan değerlerinizin dengeli gitmesini sağlıyor. Zaten biliyorsunuz ki yumurta bizim için en sağlıklı proteinlerden bir tanesi.

yeşilçay - sagliklidiyetler.net

Yeşil çay ve zencefil – sagliklidiyetler.net

Yeşil çay ve zencefil’ de vücut ısısını yükselten yiyecekler arasında yer alıyor.

  Çocuklar Ve Hamilelerde D Vitamini Eksikliği

D vitamini her yaşta vücut için gerekli ama belli kritik dönemler var ki bu dönemlerde uzmanlar aman dikkat diyor. Güneş enerjisi cama geldiğinde yansır dolayısıyla çocuk camın arkasından d vitamini alması mümkün değil. Özellikle ilk 5 yaş yani büyüme gelişme dediğimiz 11-12 yaş dönemi, hamilelik dönemlerinde mutlaka d vitamini takviyesi almanız lazım. D vitamini listesinde sofradan eksik edilmemesi gereken yiyeceklerde var. Örneğin yağlı balıklar (ton balığı, somon balığı) bunun dışında süt, tereyağ, peynir, yumurta gibi kalsyumdan zengin olan yiyecekler.

d vitamini - sagliklidiyetler.net

Hamile adaylarının mutlaka d vitamini alması gerekir ki çocuklarımız d vitamini ile dolu bir anneden doğsunlar. Çocuklar günlük olarak 15-20 dakika özellikle bacaklar ve kolun iç tarafları güneşle temas etmeli.  D vitamini ampüllerininde çocuklara içirilmemeleri öneriliyor.

Hakkında admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*