Diyet-Sağlıklı Beslenme (Ortereksiya) Bağımlısı Olmayın

Metropol hastalıklarından biriside ortereksiya yani sağlıklı beslenme sürekli sağlıklı olmak organik yiyecekler tüketmek. Örneğin bir yere davetlisiniz ve sizin istediğiniz yiyecekler orada yok ya da tüketemediniz o gün bu kez sağlıklı beslenmediğinizden dolayı kendinizi bir cezalandırma süreci başlıyor. Bunu problem haline getirmeye başladığınız da ise sizi toplumdan çekmeye başlıyor. Yalnızlaşıyorsunuz ve de insanları çok eleştirdiğiniz için sosyal problemler yaşamaya başlıyorsunuz. Bu kişiler genellikle bir süre sonra yiyeceklerini yanlarında taşımaya başlıyorlar. Sağlıklı mıyım diyerek sürekli doktora gitmek tahliller yaptırmak hatta yiyecek ve içeceklerin sürekli olarak organiklerini tercih etmek, pişirme yöntemleri bile ortereksiya hastalığının habercisi olabilir. Aslında sağlıklı olmayı çok fazla takıntı haline getirmemek lazım çünkü sağlıklı olayım derken sağlığınızı kaybedebilirsiniz.

Ortereksiya-nedir

Bakıyorsunuz ki sağlıklı bir erişkin 6 ayda kontrollerini yaptırması gerekirken elinde 1 ay öncesine iki ay öncesine dair bir sürü tahliller yaptırmış teker, teker doktora gidilmiş ve ne kadar sağlıklıyım acaba sorusunun arayışı yapılmış. Ortereksiya hastalığının bir süre sonra yanlarında taşımaya başladıkları yiyecekler genellikle et ve et grubu, süt ve süt ürünleri, hayvansal gıdaları kaldırabiliyorlar. Bunu yaparken de pişirme tekniğine önem eriyorlar.  Onlar için her şeyin önemi fazla büyük bir yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Diyet - Üşümeyi Önleyen Yiyecekler Nelerdir? başlıklı makalemizde acı biber, d vitamini ve diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Sagliklidiyetler.Net üzerinde sunulan diyetler ve yöntemler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, doktor tavsiyesi değildir. Sagliklidiyetler.Net yazılarında bahsedilen yöntemler doktor kontrolü olmadan uygulandığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan bir diyet programına başlamayın. Diyetleri uygulanması tamamen kişilerin tercihine sunulmuş ancak uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluklarına bırakılmıştır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan Sagliklidiyetler.Net sorumlu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir