Son Haberler
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones
Anasayfa » Zayıflama Teknikleri » Chia Tohumu İle Zayıflama
Chia Tohumu İle Zayıflama

Chia Tohumu İle Zayıflama

Küçük ve lifli tanecikler adı Chia tohumu ve ülkemize de Meksika’ dan giriyor bugün kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi diyebiliriz. Ciddi anlamda metabolizma hızlandırıcı bir etkiye sahip ve tokluk hissi verici ve ciddi anlamda bağırsak yumuşatıcı bir etkiye sahip. Chia tohumu omega 3 ve kalsiyum magnezyum kaynağı kesinlikle tansiyonun düşmesinde oldukça faydalı ve antioksidan etkisi …

Review Overview

0%

100

User Rating: Be the first one !
0


Küçük ve lifli tanecikler adı Chia tohumu ve ülkemize de Meksika’ dan giriyor bugün kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi diyebiliriz.

Ciddi anlamda metabolizma hızlandırıcı bir etkiye sahip ve tokluk hissi verici ve ciddi anlamda bağırsak yumuşatıcı bir etkiye sahip. Chia tohumu omega 3 ve kalsiyum magnezyum kaynağı kesinlikle tansiyonun düşmesinde oldukça faydalı ve antioksidan etkisi nedeniyle kanser tedavisinde de çok etkin kullanılıyor. Yüksek lif içermesi sayesinde ise sindirim sistemine büyük yardım sağlıyor. İki yemek kaşığı Chia bitkisi tükettiğinizde günlük lif ihtiyacınızın ortalama olarak % 40’ını karşılıyorsunuz kalsiyum ihtiyacınızın ise % 18′ ini karşılıyorsunuz. Özellikle zayıflama diyeti yapıp ta kabızlık sorunu yaşayan kişilerde kabızlığın çözülmesinde oldukça yararlı. Yüksek oranda antioksidan içerdiği içinde düzenli kullanımı kansere karşı koruma sağlıyor.

chia tohumu ile zayıflama tarifi

Bitkiyi suda beklettiğiniz zaman bir jele dönüşüyor salata soslarında ve tatlı formlarında tüketmek mümkün.  Normalde bir su bardağı süte iki tatlı kaşığı kadar ilave edip karıştırıp buzdolabına koyduğunuzda aslında ertesi gün pudinginiz hazır diyebiliriz. İçerisine çok az şeker ilave ederek ya da bal ilave ederek tatlandırabilirsiniz.  Zeytinyağı ve limon sosu ile karıştırıp salatalarınıza sos olarak hazırlayabilirsiniz. Mucize değil demesek bile mucizeye yakın bir bitki diyebiliriz. Chia tohumunun mucizevi bir etkisi yok tüketirken de bu yüzden dikkat etmek gerekiyor.ortalama 1,5 yemek kaşığı kadar maksimum dozu ve gene gebelerin emziklilerin astım hastalarının ve ilaç kullanan yüksek tansiyon hastalarının kullanmaması gerekiyor. Özellikle kuru tüketimde boğaza takılabileceği için genelde puding olarak tüketim ya da sos olarak tüketimi öneriliyor. Fiyatına gelecek olursak biraz yüksek diyebiliriz ancak alternatifsiz de değil ancak değişik tatlara açık olanlar için hemen her aktarda bulmak mümkün.

Ortalama 1,5 yemek kaşığı kadar maksimum dozu ve gene gebelerin emziklilerin astım hastalarının ve ilaç kullanan yüksek tansiyon hastalarının kullanmaması gerekiyor. Özellikle kuru tüketimde boğaza takılabileceği için genelde puding olarak tüketim ya da sos olarak tüketimi öneriliyor. Fiyatına gelecek olursak biraz yüksek diyebiliriz ancak alternatifsiz de değil ancak değişik tatlara açık olanlar için hemen her aktarda bulmak mümkün. Biz günde iki porsiyon meyve ve bir porsiyon salata tükettiğimizde de aslında Chia’dan aldığımız kadar lif alıyoruz o yüzden alternatifi olmayan bir şey değildir. Omega 3 olarak ta balık kullanabiliriz. Ve buna eşdeğer olarak ta keten tohumu var. Chia’ ya ulaşamayanlar keten tohumunu tercih edebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*