Sağlıklı Diyetler,Zayıflama teknikleri
sagliklidiyetler.net
Sağlıklı Diyetler

Ceviz Diyeti İle Nasıl Zayıflanır?

Uzmanlar kilo vermenin sırrını açıkladı zayıflamak için aç kalmanıza gerek yok her gün bir avuç tüketmeniz bunun için yeterli. ABD’ de geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre ceviz yiyerek kilo vermenin mümkün olduğunu gösterdi.

Ceviz Diyeti İle Nasıl Zayıflanır-sagliklidiyetler.net

Yani birçok kişi her şeyi denedim ama bir türlü kilo veremedim demektedir. İşte bu noktada ise zayıflamak isteyenlere iyi bir haberimiz var. 6 ay boyunca her gün bir avuç ceviz tüketmek kilo vermede yardımcı oluyor.

Ceviz yağ oranı yüksek olan bir yiyecektir. Ancak bunun beraberinde proteinde içerdiği için tokluk hissiyatını yaratmakta yardımcı olacaktır o bakımdan etkili olur. Bir avuç kadar tükettiğinizde fayda vardır ancak bundan daha fazlasına kaçtığınız zaman kilo almayı da sağlayacaktır.

sagliklidiyetler.net 1

Faydaları saymakla bitmeyen bir cevizin bir başka mucizesi daha var o da kolesterolü düşürmek. Bitkisel bir kaynak olmasına rağmen omega3 içeriği olan bir besindir o yüzden iyi huylu kolesterolü yükseltip kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle kalp damar sağlığı için faydalı bir gıdadır diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Diyet-Sağlıklı Beslenme (Ortereksiya) Bağımlısı Olmayın başlıklı makalemizde diyet, Ortereksiya ve Ortereksiya nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir